KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13037034
nr 1303 7034
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Signerad, "Utsikt från Södermalmstorg, Stockholm". Motivet: 13x17cm
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
måndag 27 januari 2020
kl 20:26:13